Health Factory – Léto v pohybu

  • Letní fitness téma zaměřené na disciplínu, angi-age a aktivní letní pohyb
  • Léto neznamená přerušení fitness návyků
  • Zdravá strava, vyvážený životní styl a pohyb podporují zdraví

Přicházející prázdniny znamenají pro řadu lidí každoroční změnu běžných návyků, mezi které patří i aktivní pohyb a výživa. To souvisí zejména s dovolenými, kde si většina cestovatelů uvolní svůj zdravý životní styl, a nastává doba přejídání, vyšší konzumace sladkých nápojů, alkoholu, tučných potravin a grilovaných pochoutek. V principu to není špatně, každý si občas potřebuje odpočinout a vysadit svůj, často přísný, režim.

Na druhou stranu, letní měsíce přejí aktivnímu pohybu. Ať už se jedná o pohyb v přírodě nebo ve fitness klubu, jakákoliv forma cvičení přispívá ke zdraví. V kombinaci s dostatečným pitným režimem, vhodně zvolenou kombinací stravy (například k řízku nemusí být hned hranolky, ale třeba okurkový salát) a dostatek aktivního pohybu je ideální předpoklad pro udržení zdravého životního stylu a omezit důsledky stárnutí.

Přestože letní teploty často atakují tropické teploty, není špatnou volbou ani návštěva fitness klubu. Nejen, že nedojde k výpadku běžné rutiny cvičení, ale naopak je to vhodná doba vyzkoušet například nový typ cvičení nebo skupinové lekce. V neposlední řadě je pak cvičení v letních měsících dobrým startovacím základem pro podzimní sezónu.

Projekt Health Factory bude i v létě pokračovat zajímavými tématy, která souvisí s vlivem cvičení na stárnutí, tipy na vhodné fitness aktivity při vyšších venkovních teplotách a nezapomene ani na správný přístup ke stravování.

Přejít na portal fitness.formfactory.cz