Health Factory v červenci – Kardiovaskulární systém a pohyb

  • Kardiovaskulární choroby jsou jednou z nejčastějších příčin úmrtí v ČR i ve světě
  • Pohyb a zdravá strava je důležitou prevencí
  • Pravidelné cvičení posiluje kardiovaskulární systém a pomáhá ke správnému prokrvení těla
  • Kardio cvičení, ale i jóga a silový trénink hrají důležitou roli pro posilování srdce

Co by ale mělo být naší primární motivací k tomu žít zdravě? Naše vlastní zdraví a možnost užívat si života, co nejdéle to jde. Kardiovaskulární onemocnění jsou jednou z hlavních příčin předčasného úmrtí v Evropě a v ČR. Výše rizika, že se jedna ze srdečních chorob nebo mozkových příhod rozvine právě u nás, je u každého jedince individuální. Existují neovlivnitelné rizikové faktory, např. vyšší věk (u mužů nad 55 let a u žen nad 65 let nebo 10 let od přechodu), výskyt kardiovaskulárních onemocnění v rodině, vrozené dispozice pro zvýšenou hladinu cholesterolu apod. Jsou ale také ovlivnitelné rizikové faktory, mezi které řadíme například kouření, nadváha, vysoký krevní tlak, sedavý způsob života, psychický stres.

Projekt Health Factory, společnosti Form Factory se v červenci zaměří na předcházení kardiovaskulárním chorobám a posilování organismu jako celku pomocí aktivního přístupu ke cvičení a zdravému životnímu stylu. V rámci skupinových lekcí tak jsou zařazeny aktivní programy orientované na kardio pohyb a profesionální trenéři jsou připraveni zájemcům o fitness poradit se silovým tréninkem v rámci rozvoje a podpory celostního přístupu k pohybu a sportu.

Z výzkumů vyplývá, že stačí pouhých 30 minut aktivního pohybu denně: fitness lekce (HIIT, kruhový trénink), posilování, běh, jízda na kole, plavání, jóga, tanec, bojové sporty, chůze v rychlejším tempu apod. Veškeré možnosti pro tento trénink jsou dostupné ve všech klubech Form Factory.

Kromě speciálních lekcí bude červenec doplněn také o výukový a vzdělávací obsah, který je připravován s fitness instruktory a trenéry. Ten, spolu s odborným obsahem, bude dostupný v rámci online platformy fitness.formfactory.cz.