Využijme čas, který teď máme a ne ten, který nám chybí

V tuto chvíli prožíváme všichni náročné období plné obav a čekání. Všichni jsme se pochopitelně museli přizpůsobit situaci, která je kolem nás a místo svého běžného programu, který tvoří práce, naši nejbližší a naše zájmy, najednou nevíme, co přesně dělat. Často právě nyní zjišťujeme, jak nám chybí sport a návštěva fitness centra. Díky fitku jsme si mohli vyčistit hlavu, nechat starosti stranou a dát si pořádně do těla, ale co nyní, když jsme nervózní, vystresování a téměř nikam není možné jít? Využijme tento čas k tomu, abychom se zastavili, zvolnili a zaměřili se na to, na co nebyl prostor, co jsme třeba odkládali. Zároveň se ale nevzdávejme pohybu, který je pro nás důležitý.Udělejte si váš vlastní nový tréninkový plán s námi. Vyberte si online lekce, které jsme pro vás připravili a živě je streamujeme z Youtub dvakrát týdne nebo si cvičení pusťte ze záznamu na našem kanálu Youtube. Opakovat lekce a kombinovat je můžete podle vaší nálady a možností. Pokud si k tomu přidáte práci na zahradě nebo domácí úklid, uvidíte, že váš tréninkový plán se dá dodržet, i když dočasně nemůžete do fitka.

A kolik kalorií při domácí práci můžete spálit? Podívejte se zde:

aktivita kcal/hod
Stěhování nábytku 400
Vytírání podlahy 375
Mytí oken 334
Malování 334
Mytí auta 306
Zametání 272
Vysávání 258
Mytí koupelny 258
Utírání prachu 170

Zdroj: www.goodhousekeeping.com
 

Doporučujeme zařadit dostatek tekutin a zdravé stravy s ohledem na váš denní výdej. Nezapomeňte ani na to, že kromě pohybu je dobré nechat odpočinout naše tělo i mysl a načerpat tak novou energii, díky které se budete cítit lépe a budete zároveň odolnější vůči nemocem.

Využijme čas, který teď máme a ne ten, který nám chybí a zkusme si i do budoucna trochu toho klidu uchovat.
 

Martina Hloupá

Club manažerka a osobní trenérka FF Eden

Vystudovaná sociální pracovnice pohybující se v oblasti fitness již od roku 2013, kdy začínala jako lektorka Port De Bras a postupě se přes pozici recepční dostala do managementu klubu Jatomi Fitness. V současnosti působí jako Club manažerka a osobní trenérka ve Form Factory Eden. Zajímá se o psychologii, miluje tanec, procházky, výlety po ČR i zahraničí a v poslední době si oblíbila také jógu. Ve volném čase pracuje na svém projektu Zdravější cesta.